חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש

מרכז רפואי גריאטרי, בית חולים שמואל הרופא - עמוד הבית

בית החולים שמואל הרופא מסונף לבי”ס לרפואה ע”ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב
חיפושדלג על חיפוש
מדינת ישראל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחקר ופיתוח

מחקר ופיתוח

 

בשל הזדקנות אוכלוסיית העולם, ואוכלוסיית ישראל בפרט, והעלייה הנובעת מכך במחלות תלויות הגיל, יש צורך חיוני לקדם את חקר ההזדקנות והמחלות הקשורות להזדקנות כאמצעי לשיפור תוחלת החיים הבריאים עבור האוכלוסייה המבוגרת. ענף המחקר ופיתוח של בית החולים הגריאטרי "שמואל הרופא" מקדם מחקר ופיתוח לאבחון, טיפול ומניעה של מחלות תלויות גיל ולקידום אריכות חיים בריאים, בתוך בית החולים ובקהילה, ומקדם שיתופי פעולה בתחום בארץ בחו"ל.

 

מנהל ענף מחקר ופיתוח – דר' איליה סטמבלר

 

ד"ר איליה סטמבלר קיבל את תואר הPhD שלו במחלקה למדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר אילן. מחקריו התמקדו בהשלכות החברתיות של חקר ההזדקנות ואריכות החיים. הוא גם עסק במידול מתמטי של ההזדקנות ומחלות ההזדקנות.

הוא חיבר שני ספרים אודות היבטים היסטוריים ובינתחומיים של חקר הזקנה ואריכות החיים (http://www.longevityhistory.com/). הוא פעיל לקידום מחקר, פיתוח וחינוך לאריכות חיים בריאים ומניעת מחלות זקנה (www.longevityforall.org), ומכהן כמנהל מדעי של עמותת ותק – התנועה לאיכות ואריכות חיים (http://www.longevityisrael.org/) וכחבר הוועד הפועל של האגודה הבינלאומית לחקר ההזדקנות ומחלות הזקנה (http://www.isoad.org/), עמותת אליאנס לאריכות החיים (www.longevityalliance.org) ומכון למדיניות תוחלת חיים בריאים  (https://healthspanpolicy.org).

מחקריו התפרסמו בכתבי עת מדעיים כגון

Progress in NeurobiologyAging and Disease, Cancer Detection and Prevention, Rejuvenation Research, Current Aging Science, Global Aging, Mechanisms of Ageing and Development, Frontiers in GeneticsGeroscience וכתבי עת אחרים.

 

ליצירת קשר :

 

08-9258686

0522-283-578

ilia.stambler@moh.gov.il

 

 

עבור לתוכן העמוד